חיסכון בעלויות בעיצוב הגינה


חיסכון העלויות עיצוב הגינה

חיסכון בעלויות עיצוב הגינה


לאחרונה אנו עדים ליותר ויותר גינות מעוצבות בכל מיני דרכים, עצים יוקרתיים , עצים עתיקים , ריהוט גינה מיוחד ובגינות מסוימות אף פיזור של כלי עבודה עתיקים היוצרים עיצוב מרהיב בגינות.

המודעות לעיצוב הגינות תופס תאוצה ומכך היצירתיות של הגננים והאדריכלים כדי לרצות את הלקוחות שלהם. האמת ניתן לומר כי השימושבאינטרנט הביא עימו את המודעות וחשף אותנו לעולם שלם של עיצובים שניתן לראות בתרבויות שונות ברחבי העולם.


מהלך זה למעשה פתח דלת לעולם חדש ומתקדם של עיצוב גינות והתאמתן לאופי המקום ובעלי הגינה ולתרבות האזור.

כיום תפקידו של האדריכל הוא לספק את רצונו של המזמין ולהיות יצירתי מאוד. הטכנולוגיות החדישות בתחום יוצרות למעשה מין הבדל בין גינות יוקרתיות שבהן ניתן לראות עצים בוגרים עתיקים מכשור חדשני, שיטות שתילה והשקיה חדשניים ועוד המון יתרונות טכנולוגיים, שיוצרים הבדל בין גינות פשוטות יותר שאומנם יפות בפני עצמן אך ללא תוספות יוקרה כפי שמקובל ונהוג לומר.


בנוסף משתלות עצים חייבים לציין ולשבח מספר חידושים טכנולוגיים שהביאו עימם חסכון בעלויות ושמירה על עקרונות אקולוגיים מה שמוביל למעשה באופן ישיר לחיסכון בעלויות תחזוקת הגינה, כגון,הוצאות על חשמל, הוצאות על ההשקיה, הוצאות דישון, כל זאת מניצול אנרגיות טבעיות.

כאשר גנן או אדריכל מוזמנים להצעת מחיר, עומדת בפניהם משימת עיצוב גינה , בניית גינה תמיד הם ייקחו בחשבון כיצד ניתן ליצור מצב של חיסכון במים , זו עובדה קיימת, שכל בעל גינה מודע לה, חיסכון במים הינה חלק משגרת חייו של בעל הגינה, כפי שכבר ציינו משתלות עצים עתיקים ,משתלות במרכז – אדריכל חייב לרצות את בעלי הגינה, מכך שהוא תמיד יבצע את תכנון הגינה סביב חוק חיסכון במים , זה יבוא לידי ביטוי הן בבחירת הצמחייה שלא תהיה צמחיה בעלת דרישת השקיה מרובה והן בהכנת האדמה והוספת חומרים לחיסכון במים. כיום זה כבר לא סוד או עניין לעשירים, חומרים לחיסכון במים הינם ברי הישג.


אנו משתלות עצים במרכז , מזמינים אתכם להתייעץ עם אנשי המקצוע שלנו ולקבל הדרכה מקצועית בנושא. ככל שתשקיעו יותר מחשבה ותקבלו ייעוץ מקצועי יותר בשלבי תכנון הגינה כך תוכלו לחסוך יותר בתחזוקת הגינה השוטפת. ההמלצה שלנו משתלות עצים בוגרים, היא שכל תהליך תכנון הגינה יסתובב סביב אלמנט החיסכון, במידה וזה יהיה הקו המנחה שלכם או של מי מטעמכם, הגינה שלכם תהיה קלה יותר לתחזוקה. משתלות עצים נוסיף טיפ קטן, בעת התכנון ועיצוב הגינה וודאו שיש לכם גישה נוחה לכל פינה בגינה, גם שימו לב כי חייבים גישה גם בטווח העתידי (דהיינו לאחר צמיחת העצים והצמחייה ששתלתם בגינה), שוב... חיסכון בעלויות התחזוקה. ניקח לדוגמא:

אפשר לחשוב על איזור של שתילת דשא מצומצם, זאת מאחר והדשא ידוע שזקוק להמון מים. ניתן אף לשלב במספר מקומות דשא מלאכותי, כן דשא מלאכותי.


לחילופין ניתן להשתמש בשטחים מסוימים בגינה להצבת ריהוט, כלי עובדה עתיקים פסלים וכדומה. למעשה ניצול שטחים שיעטרו את הגינה בעיצוב מרהיב אך יחד עם זאת לא זקוקים לתחזוקה שוטפת. אם כבר הזכרנו שימוש בדשא אזי בחירה והתאמת סוג הדשא לצרכים שלכם ולחיסכון במים הוא חלק חשוב מאוד בתכנון יעיל של הגינה. משתלות עצים במרכז , זה המקום לציין ולשבח את הטכנולוגיה החדשנית, כיום דשא מלאכותי איכותי יהיה במראהו זהה כמעט לחלוטין לדשא אמיתי. העלויות אומנם אינן זהות כמובן, אך יש לקחת בחשבון את העלויות העתידיות המצטברות. ורק לאחר מכן לעשות את החלטות.הוספת פרטי אומנות לגינה , חיפויי קרקע , מסלעות , בריכות דגים – אלה הם רק מספר מצומצם של דוגמאות שרובנו מכירים ונתקלים בהם במקום כזה או אחר.


לסיכום: משתלות עצים במרכז מעוניינים לספק לכם את כל המידע האפשרי כדי לחסוךלכם וליעל את כל תהליך פיתוח הגינה. אנו כאן לשרותכם ולמענכם.

Featured Posts
Recent Posts